Templates by BIGtheme NET
KazanA3

Kalorifer Tesisatları İçin İhale

Gazeteciler Sitesi Yönetim Kurulu, bloklar ve bağımsız bölümlerin yenilenecek kalorifer tesisatları için proje ihalesi açtı.

İhaleye alanında uzman ve deneyimli kişi veya firmalar katılabilecek. İhaleyle ilgilenenler Site Muhasebe Servisi’nden bizzat veya 0212 328 08 00 nolu telefondan bilgi alabilirler.

İhaleye teklif verme süresi 15 Kasım 2012 ile 15 Aralık 2012 tarihleri arasıdır. İlgilenenlerin yapılacak işi yerinde ve bu işle ilgili hazırlanan Sözleşme Taslağı’nı incelemeleri gerekiyor.

KALORİFER TESİSATLARI NASIL YENİLENECEK?

Gazeteciler Sitesi’nin 29 Eylül 2012 tarihinde yapılan Kat Malikleri Genel Kurulu, blok ortak alanları ile daire ve dükkanların kalorifer tesisatlarının nasıl yenilenmesi gerektiğine de karar verdi.

Genel Kurulda a) Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nın 14 Nisan 2008 tarihli “Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmeliği”ne uyum sağlamak, b) ömrünü tamamlayan Blok ve daire içi kalorifer tesisatlarını yenilemek amacıyla alınan karar şöyle:

1-Site Yönetim Kurulu, 2012 – 2013 döneminde (bu dönem) blok içi ortak kalorifer tesisatları ve daire iç kalorifer tesisatlarının proje – mühendislik çalışmaları ile ortak alan tesisatlarının keşif ve ihale dosyalarını hazırlatacak. Bu tesisatların maliyetini çıkarıp Eylül 2013’te yapılacak Site Kat Malikleri Kurulu’na sunacak. Site Yönetimi, 1 Haziran 2014’te tüm kat maliklerine dairelerinin yeni kalorifer tesisat projelerini teslim edecek.

2-Blok içi ortak kalorifer tesisatları, Site Yönetimi tarafından 2013 – 2014 döneminde blok altlarındaki kolektörden daire önlerine kadar merdiven boşluklarından yeniden yaptırılacak. Daire önüne Isı Sayacı konulacak. Kalorifer tesisatı, ısı sayacından sonra daireye tek noktadan girip – çıkacak.

3-Daire içi kalorifer tesisatları Site Yönetimi’nin vereceği projeye göre 1 Haziran 2014 ile 15 Eylül 2014 tarihleri arasında daire sahipleri tarafından yaptırılacak. Isı sayacından sonraki tesisat, daire sahibine ait olacak. Eski borular da yine aynı tarihler arasında daire sahipleri tarafından söktürülecek. Mevcut radyatörler kullanılabilecek. Detaylar, proje teslim aşamasında tüm kat maliklerine bildirilecek.

4-Blok içi ortak alan kalorifer tesisatları Site Yönetimi, daire içi kalorifer tesisatları da kat malikleri tarafından yaptırılmak kaydıyla ısı sayaçlı yeni sistem Ekim 2014’te işletmeye hazır olacak. Yeni sistemde yakıt giderlerinin yüzde 30’u ilgili yasa gereğince daire ısınma alanı büyüklüğüne, geri kalanı da dairelerin ısı tüketimine göre pay edilecek.

5-Belirlenen sürede daire içi tesisatlarını yaptırmayanlar, ısınamayacakları gibi, daire metrekarelerine göre payına düşen yakıt giderlerinin yüzde 30’unu da ödemek zorunda kalacak.