Ana Sayfa
  Site Müdürlüğü
      Site Aidatları
      Site Yönetimi
      Blok Yöneticileri
  Site Yönetimleri
  Yönetim Planı
  Site Tanıtım
  İnşaat Aşaması
      Faaliyet Raporu - 1
      Faaliyet Raporu - 2
 

2012 - 2013 MAHSUPLAŞMASI YAPILDI

Gazeteciler Sitesi’nin değerli sakinleri;

Yönetim Kurulumuz, 2012 – 2013 dönemi yakıt mahsuplaşmasını yaparak, bilginize sunmaktadır.

Bu dönemdeki doğalgaz tüketimimiz (toplam 583.197 m3), önceki döneme göre 143.000 metreküp azaldı. Bu azalış kış aylarında hava şartlarının daha ılık geçmesi ve kazan dairelerimizin daha sorunsuz çalıştırılmasından kaynaklanmaktadır.

Bu dönem daha az doğalgaz tüketmemize rağmen, doğalgaz ve elektrik zamları faturamızı kabarttı. Bildiğiniz üzere doğalgaza 1 Nisan 2012’de yüzde 18,72, 1 Ekim 2012’de yüzde 9,8; elektriğe de yine 1 Ekim 2012’de yüzde 10 zam geldi.

Bir metrekare alanın yıllık ısınma payı ise A’1 grubunda 13,84 (geçen dönem 14,50), A’2 grubunda 14,93 (geçen dönem 15,14),  A’3 grubunda 14,67 (geçen dönem 14,93) ve A’4 grubunda ise 14,53 (geçen dönem 14,71) TL olarak gerçekleşti.

Titiz çalışmalarımızın sonucu olarak Yönetim Kurulumuz bu dönem (bir dükkân hariç) tüm dairelere yakıt mahsuplaşmasında (büyüklüklerine göre) 1,37 TL ile 222,35 TL arasında para iadesi yapmaktadır. İade edilecek toplam para miktarı 93.231,63 TL’dir. Bunun 10.190 TL’si faiz geliri iadesidir.

Site aidatlarının bankalar aracılığıyla toplanması nedeniyle bu dönem Site Muhasebe Servisi’nden para iadesi yapılmayacaktır. Site Muhasebe Servisimiz, 15-20 Haziran 2013 tarihleri arasında mahsup farklarını tüm dairelerin cari hesaplarına işleyecek; alacağınız kadar miktar,  bundan sonraki aylarda ödemeniz gereken genel gider aidatlarınıza sayılacaktır.

Siteye aidat borcu olan sakinlerimiz, bu yükümlülüklerini yerine getirmedikçe mahsuplaşmaya hak kazanmaz.

Saygılarımızla… (13 Haziran 2013)

GAZETECİLER SİTESİ YÖNETİM KURULU 

KAT MALİKLERİ KURULU'NDAN

 ÖNEMLİ KARARLAR

Gazeteciler Sitesi Kat Malikleri Genel Kurulu yıllık olağan toplantısı 29 Eylül 2012 cumartesi günü yapıldı. Toplantıda aidat tahsilatları ile blok ve daire içi kalorifer tesisatlarının yenilenmesi konularında önemli kararlar alındı.

Gazeciler Sitesi Yönetim Kurulu'nun konuyla ilgili tüm kat maliklerine ve kiracılarına gönderdiği yazı aynen şöyle:

DUYURU

İstanbul ili Sarıyer ilçesi Darüşşafaka Mahallesi’ndeki Gazeteciler Sitesi Kat Malikleri Genel Kurulu yıllık olağan toplantısı 29 Eylül 2012 günü yapıldı. Toplantıda Site Yönetim Kurulu’nun geçen dönemki faaliyetleri oybirliğiyle ibra edilirken; yeni Yönetim ve Denetim kurulları seçildi. Site İşletme Projesi’nin kabul edildiği toplantıda, bloklar ve tüm dairelerin kalorifer tesisatlarıyla ilgili çok önemli kararlar da alındı.
 
Yeni seçilen Yönetim Kurulu, ilk toplantısında görev bölümü yaptı ve çalışmalarına başladı. Görev bölümü şöyle:

Bilal Öztürk (Başkan), Ercüment Erkul (Başkan Vekili- Muhasip), Mehmet Ali Diyarbakırlıoğlu (Başkan Yardımcısı),  Hasan Ercan (Muhasip) ve Sebahattin Kocabaş (Üye).

Yönetim Kurulu yedek üyeliklerine Mesut Eröz, Nuri Erman, Varujan Sayacıyan, Süleyman Gül ve Haluk Onuk seçildi.

Denetim Kurulu üyeliklerine Hüseyin Ekinci, Akın Kamacıoğlu ve Ergin Saymaz; yedek üyeliklerine de Nurten Erdinç, Saime Zeybek ve Ateşhan Örs getirildiler.

İŞLETME PROJESİ KABUL EDİLDİ

Genel Kurul’da kabul edilen Site İşletme Projesi ektedir. Bu proje, 28 Ağustos 2012 tarihinde tüm kat maliklerine gönderilen 1) Yakıt Aidat Avansı Tablosu’nda yer alan aylık ödemeler, 2) her dairenin aylık 115 TL genel gider aidatı ödemesi ve 3) 2013 yılının Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında tüm kat maliklerinin aylık 100’er TL yatırım payı avansı ödemesinden oluşmaktadır.

Aidatlarını zamanında ödemeyenlerden aylık yüzde 5 yasal gecikme cezası tahsil edilecektir. 
 
SİTEDEN NAKİT PARA TAHSİL EDİLMEYECEK

Kat Malikleri Kurulumuz, (koruma ve naklindeki güvenlik sorunları nedeniyle) 1 Kasım 2012 tarihinden geçerli olmak üzere site muhasebe servisinden nakit para tahsilâtını da sonlandırdı. Bir ret oyuna karşı büyük çoğunlukla kabul edilen bu karara göre;

a)Tüm kat malikleri veya kiracıları site genel gideri ile yakıt ve yatırım payı avanslarını Yönetim Kurulu’nun belirlediği banka hesaplarına yatıracaklar.
b)Aidatlar,  site muhasebe servisine kredi kartı ile de ödenebilecek.

(*) ÖDEMELERİNİZİ YATIRABİLECEĞİNİZ BANKA HESAPLARIMIZ
Aidatlarınızı  adınız, soyadınız, blok ve daire numaranız ile yakıt avansı veya genel gider aidatı açıklamalarını da dekonta yazdırmak kaydıyla Site Yönetimimize ait aşağıdaki banka hesaplarına yatırmanız gerekiyor. Başka banka şubelerinde hesap açılması halinde,
www.gazetecilersitesi.com web sitemizde Site Aidatları bölümünde duyuru yapılacaktır.

1-Vakıfbank Maslak Şubesi- İBAN: TR 5100 0150 0158 0072 8500 1470
2-Akbank (İstinye) Carrefoursa Şb- İBAN: TR 4200 0460 0745 8880 0000 2777
3-Yapı Kredi Bankası İstinye Şb- İBAN: TR 66 0006 7010 0000 0089 6233 21

BLOK İÇİ KALORİFER TESİSATLARI İKİ YILDA YENİLENECEK

Genel Kurulumuz, a) Bayındırlık ve İskân Bakanlığı’nın 14 Nisan 2008 tarihli  “Merkezi Isıtma ve Sıhhi Sıcak Su Sistemlerinde Isınma ve Sıhhi Sıcak Su Giderlerinin Paylaştırılmasına İlişkin Yönetmeliği”ne uyum sağlamak, b) ömrünü tamamlayan Blok ve daire içi kalorifer tesisatlarını yenilemek amacıyla da önemli kararlar aldı. Genel kurulda 4 ret oyuna karşı büyük çoğunlukla kabul edilen bu karar şöyle:

1-Site Yönetim Kurulu, 2012 – 2013 döneminde (bu dönem) blok içi ortak kalorifer tesisatları ve daire iç kalorifer tesisatlarının proje - mühendislik çalışmaları ile ortak alan tesisatlarının keşif ve ihale dosyalarını hazırlatacak. Bu tesisatların maliyetini çıkarıp Eylül 2013’te yapılacak Site Kat Malikleri Kurulu’na sunacak. Site Yönetimi, 1 Haziran 2014’te tüm kat maliklerine dairelerinin yeni kalorifer tesisat projelerini teslim edecek.

2-Blok içi ortak kalorifer tesisatları, Site Yönetimi tarafından 2013 – 2014 döneminde blok altlarındaki kolektörden daire önlerine kadar merdiven boşluklarından yeniden yaptırılacak. Daire önüne Isı Sayacı konulacak. Kalorifer tesisatı, ısı sayacından sonra daireye tek noktadan girip – çıkacak.

3-Daire içi kalorifer tesisatları Site Yönetimi’nin vereceği projeye göre 1 Haziran 2014 ile 15 Eylül 2014 tarihleri arasında daire sahipleri tarafından yaptırılacak. Isı sayacından sonraki tesisat, daire sahibine ait olacak. Eski borular da yine aynı tarihler arasında daire sahipleri tarafından söktürülecek. Mevcut radyatörler kullanılabilecek. Detaylar, proje teslim aşamasında tüm kat maliklerine bildirilecek.

4-Blok içi ortak alan kalorifer tesisatları Site Yönetimi, daire içi kalorifer tesisatları da kat malikleri tarafından yaptırılmak kaydıyla ısı sayaçlı yeni sistem Ekim 2014’te işletmeye hazır olacak. Yeni sistemde yakıt giderlerinin yüzde 30’u ilgili yasa gereğince daire ısınma alanı büyüklüğüne, geri kalanı da dairelerin ısı tüketimine göre pay edilecek.

5-Belirlenen sürede daire içi tesisatlarını yaptırmayanlar, ısınamayacakları gibi, daire metrekarelerine göre payına düşen yakıt giderlerinin yüzde 30’unu da ödemek zorunda kalacak.

6-Bu işlerin finansmanı için 2013 Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında tüm kat maliklerinden 100’er TL yatırım payı avansı toplanacak. Bunun yetmemesi halinde geri kalanı 2013-2014 döneminde kat maliklerinden tahsil edilecek.

Değerli kat malikleri ve site sakinleri;

Kat Malikleri Kurulumuzun Yönetim Kurulumuza bu dönem de çok önemli ve ağır bir görev yüklediğinin bilincindeyiz. Bu nedenle geçmiş dönemlerde olduğu gibi, sizlerden yardım ve desteklerinizi bekliyoruz.

Sağlıklı, mutlu ve aydınlık yarınlar dileğiyle…
Saygılarımızla…

GAZETECİLER SİTESİ
YÖNETİM KURULU

(3 Ekim 2012)

* 2012 - 2013 DÖNEMİ SİTE AİDATLARI

 * TADİLAT YAPACAKLARA ÖNEMLİ DUYURU

Dairelerinde tadilat yapacak site sakinlerinin aşağıdaki kurallara uymaları gerekmektedir:

1- Tadilat yapacak kat maliki veya kiracısı, dairenin bulunduğu binanın belediye onaylı projesine uymak zorundadır.
2- Tadilata başlanmadan önce Site Yönetimi ve ilgili blok yöneticisine haber verilmelidir.
3- Tadilat işleri 10.00 - 17.00 saatleri arasında yapılacak, cumartesi - pazar çalışılmayacaktır.
4- Tadilat sırasında site ortak alanları ile blok içi ortak alan ve tesisatlarına asla zarar verilmeyecek, kirletilmeyecek, titiz davranılacaktır. Zarar verenler, verdikleri zararı tazmin veya tamir edecektir.
5- Tadilat sırasında çıkabilecek moloz, çuvallarla blok önüne çıkarılacak ve hızla siteden uzaklaştırılacaktır.
6- Blok ve daire içindeki kalorifer tesisatında Site Yönetimi'nin bilgisi olmadan hiçbir değişiklik yapılmayacaktır. Daireden geçen site ortak tesisatı kalorifer kolonları, kartonpiyer vesair malzeme ile asla kapatılmayacaktır. Kapatan varsa, bundan kaynaklanacak sorunların sorumlusu olacaktır.
7- Daire sahipleri veya kiracıları, dairelerinden geçen kalorifer tesisatının boya ve bakımını yapacak, bir delinme veya çürüme belirtisi olması halinde acilen Site Yönetimi'ne haber verecektir.

NOT: Bloklarda kalorifer dışındaki su, elektrik, kanalizasyon, asansör, kapı zili ... gibi tesisatlar blokların ortak malı olup, blok yönetimlerinin sorumluluğundadır.

GAZETECİLER SİTESİ  YÖNETİM KURULU

 * TELEFON İPTALİ

Site Müdürlüğümüze ait (212) 276 46 78 nolu telefon iptal edilmiştir. Site Müdürlüğümüzü veya Muhasebe Servisimizi (212) 276 93 60 nolu telefondan arayabilirsiniz. (26 .12.2011)

 *  TOPLANTI SALONUMUZ HAZIR 

Site Müdürlüğü'müzde bulunan toplantı salonu, yeniden dizayn edildi ve blok toplantıları yapılabilecek hale getirildi. Blok Kat Malikleri Kurulu toplantıları için bu salonu kullanabilirsiniz. (05.03.2010)

Site Duyuruları      
Sitemizde Çiçekler      
Foto Faaliyet      
AVM Servisleri   
İETT Saatleri   
Önemli Telefonlar   
Önemli Linkler   
Muhtarlık   
İletişim   
Sitemizden Haberler  
 
Copyright © 2010